شیرازی دگرگون شده

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

     سال ها گذشت ... نسل های جدیدی آمدند و خواهند آمد اما هر چه جلو می آییم نسلهای گذشته شیراز دورتر و نا آگاه تر به گذشته شهر خود می شوند و گذشته ها را افسانه می پندارند آنها چه می دانتد که بلوار چمران در پنج شنبه و جمعه ها چه رقابتی برای زودتر تسخیر کردن جای ماشین بود و آنجا و دیگر پارک ها چه ازدحامی بود.

  چگونه می توانند تصور کنند روزگارانی خانواده ها برای پختن حلوا به قدمگاه ابوالفضل العباس و گرفتن حاجت در خیابان قدمگاه می آمدند و نذری می دادند و اکثرشان هم حاجت می گرفتند جایی که محل آن را بزرگ تر ها هم امروز نمی شناسند جایی که به درخت ها پارچه ای می بستند همانطور که  متا فیزیک می گوید : اگر اعتقاد قلبی به هدف و خواسته ات داشته باشی به آن خواهی رسید.

  کجا یاد جوانان هست که روزگاری برای تلفن زدن به مغازه های مخابراتی باید می رفتی، تا بتوانی به داخل یا خارج از شهر تماس بگیری آن گردش خانواده ها در خیابان کجا رفت جایی که خانواده ها با فرزندان پر تعداد و با شور و نشاط در حال خرید و خیابانگردی بودند.

  شاید تاثیر مبتذل  و مخرب رادیو فردا بود یا پیدایش و گسترش ماهواره . اما مقصر کیست؟ من، شما یا دولت مکرمه . دولتی که به جای اینکه بیاید و برنامه های جذابی برای نسل جوان و سرگرمی و تفریح هایی برای آنها فراهم کند فقط تنها سیاستش این بود : جمع آوری... 

  من نمی گویم بیایید کارناوال مبتذل دوره شاه را راه بیاندازید ، نمی گویم دیسکو های مخرب روح و روان را برقرار کنید ، یا کازینو برای قمار کردن را تاسیس کنید اما آیا جایگزینی برای این ها وجود ندارد آیا نمی شود کارناوال هایی را راه انداخت که به فرهنگ ما سازگار باشد آیا به جای دیسکو تک ها نمی توان مکانی را برای گرد هم آیی جوانان فراهم کرد !؟؟؟؟

  نکته ای که واقعا برای من ناراحت کننده است این است که 

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 24 آبان 1396 ساعت: 20:16
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها